Pasiūlyk savo automobilį
Pasiūlyk auto
Automobilio nuotraukos:


Konkurso “Metų automobilis’ ” finalinis šešetukas jau aiškus

Konkurso “Metų automobilis’ ” finalinis šešetukas jau aiškus

 

 Finišas – jau ne už kalnų

Lapkričio 6-ąją prasidėjęs jubiliejinis, dešimtasis Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiamas tradicinis konkursas “Metų automobilis’”, kurį trečius metus paeiliui pristato didžiausia Baltijos šalyse draudimo paslaugų bendrovė “Lietuvos draudimas”, artėja prie finišo tiesiosios. Po įvykusių visų 24 šiemetiniam konkursui pateiktų automobilių bandymų žurnalistų autoklubo vertinimo komisija paskelbė konkurso finalininkų šešetuką. Nuo šiol tik kiekvienas iš šio šešetuko lygiomis teisėmis tegalės  pretenduoti į pagrindinę – “Metų automobilio’” – nominaciją.
Jos savininkas paaiškės gruodžio 9-ąją “Litexpo” parodų rūmuose rengiamame konkurso finaliniame vakare.

Beveik mėnuo, prabėgęs nuo konkurso pirmosios spaudos konferencijos, kuri ir davė šiam renginiui startą, jo organizatoriams ir rėmėjams, vertinimo komisijos nariams, buvo karštas. Surengta nemenko masto konkurso reklaminė kampanija, kartu su didžiausiais šalies dienraščiais bei renginio rėmėjais išplatintas automobilius pristatantis plakatas, televizijos ir radijo eteryje dar tebeskamba renginio reklama, konkursui vis daugiau dėmesio rodo šalies dienraščiai bei savaitraščiai.

Surengta bandymų stovykla, kurios bazė šįsyk buvo įsikūrusi Palangoje, irgi buvo įdomi ne tik vertinimo komisijos nariams. Per savaitę bandymų stovyklos rėtį praėjo visi be išimties konkursui pateikti automobiliai, o paskutiniuoju jos akordu tapo praėjusį sekmadienį Klaipėdoje surengtas naujausių, konkurse dalyvaujančių 24 automobilių pristatymas visuomenei.

Kasdien bandymų trasą, kurios maršrutai driekėsi vaizdingais įvairią dangą turinčiais pajūrio keliais, įveikdami su 5 – 6 automobiliais komisijos nariai gavo didžiulę informacijos bei įspūdžių dozę, kurią kiekvienas stenografavo pagal savą sistemą, atitinkančią konkurse dalyvaujančių automobilių vertinimo kriterijus.

Bandymų trasoje taip pat buvo stengiamasi perprasti bei įvertinti transmisijos bei variklio dinamiškumą, elastingumą, važiavimo komfortą (pakabos standumą, aerodinaminio bei mechaninio triukšmo lygį, šildymo ir vėdinimo sistemos darbą) bei kokybę, automobilio stabilumą, vairo mechanizmą, stabdžių sistemos efektyvumą.

Sprendimą priimti nebuvo lengva

Galutinį sprendimą kuris automobilis labiausiai vertas patekti į geriausių “Metų automobilio’” konkurso dalyvių šešetuką, vertinimo komisija priėmė tiktai kruopščiai atlikusi “namų darbus”. Tai yra išanalizavusi gamintojų bei Lietuvoje dirbančių įgaliotųjų jų atstovų pateiktą informaciją apie bandymuose dalyvavusius modelius, įvertinusi mūsų šalyje teikiamas garantijas, serviso tinklą, aptarnavimo įkainius, eksploatacines išlaidas iki automobilis nuvažiuoja 100 tūkstančių kilometrų, bazinę paties automobilio ir papildomos įrangos kainą.

Tik tai įvertinus jau galima išsamiau kalbėti apie vieno ar kito rinkos naujoko patrauklumą. Nors buvo skelbta, jog bus renkamas finalinis penketukas, tačiau du automobiliai surinko po lygiai balsų, ir vertinimo komisija nutarė visiems šešiems pretendentams suteikti teisę varžytis dėl geriausiojo titulo.

Bandymus gerokai palengvino jau ne pirmus metus šių konkursų praktikoje įsigaliojusi nuostata, kad visi automobiliai į trasą išvažiuoja “apauti“ vienodomis žieminėmis „Continental“ padangomis, o į jų bakus pilami tik „Ventus“ degalai.

Taip eliminuojamos abejonės, jog vienas ar kitas variklis galbūt dirba vangiau dėl blogesnės kuro kokybės, o mašina sunkiau valdoma dėl padangų specifinių ypatumų.

Atsakinga misija vertinti šiemetiniam konkursui pateiktus automobilius patikėta Gitanai Bukauskienei (žurnalas “Laima”), Linui Butkui (žurnalas „Auto Moto”), Renaldui Gabartui („Kauno diena”), Stasiui Grigaliūnui (“Lietuvos žinios”), Mindaugui Griniui („Lietuvos rytas”), Dainiui Leonavičiui (LNK laida „Ekipažas”), Vitoldui Miliui (savaitraštis „Auto rinka”), Jonui Okmanui (žurnalas “Auto Bild Lietuva”), Artūrui Pakėnui (žurnalas „Autoekspresas”) ir Mindaugui Žilioniui (žurnalas „Keturi ratai”).

Būtent po jų didinamuoju stiklu atsidūrė visi 24 šiemetinio konkurso “Metų automobilis’” dalyviai :  “Alfa Romeo 159”, BMW X3, “Citroen C4 Picasso”, “Clio Renault Sport”, “Fiat Grande Punto”, “Ford S-Max”, “Hyundai Grandeur”, “Hyundai Santa Fe”, “Honda Civic”, “Kia Carnival”, “Kia Sorento”, “Lexus GS450h”, “Mazda MX-5”, “Mitsubishi L200”, “Nissan Murano”, “Nissan Note”, “Opel Corsa”, “Peugeot 207”, “Ssang Yong Actyon”, “Subaru Legacy”, “Suzuki Grand Vitara”, “Suzuki SX4”, “Toyota Yaris” ir “Toyota RAV4”.

Neliks be dėmesio ir kiti

Žinia, kiekviename konkurse, ne išimtis ir “Metų automobilis’”, daugiausia dėmesio nusipelno pagrindinės nominacijos laimėtojas. Būtent dėl šios priežasties ir organizuojami tokie renginiai.

Tačiau tapo jau įprasta, jog “Metų automobilio” konkursuose retas automobilis lieka beveik nepastebėtas. Ir šiemetinio konkurso dalyvių laukia daugybė kitų ne mažiau vertingų nominacijų.

Šiemet pirmą kartą konkursų istorijoje “Tautos automobilis’” renkamas vis labiau populiarėjančio interneto žurnalo pagalba. Jo eigą publikuoja konkurso dienraštis – didžiausias šalyje dienraštis “Lietuvos rytas”, o šios nominacijos laureatą tradiciškai apdovanos Lietuvos autoverslininkų asociacija.

Gruodžio 9 d. įvyksiančio konkurso finalinio vakaro metu bus paskelbtas ne tik “Metų automobilis’”, “Tautos automobilis”, bet ir “Metų visureigis’. Be to bus išrinkti saugiausias, ekonomiškiausias, sportiškiausias, elegantiškiausias, moteriškiausias ir kitokie automobiliai.
Konkurso baigiamojo vakaro metu žurnalistų komisija tradiciškai išrinks ir sportininką, labiausiai garsinusį Lietuvą tarptautinėse automobilių lenktynėse. Šiam nominantui bus įteiktas “Metų vairo” prizas.

Ženklios rėmėjų dovanos

„Suteikdami ypatingus draudimo pasiūlymus konkurso nugalėtojams matome, jog pirkėjai šiuos automobilius ne tik noriai draudžia, bet ir labiau saugo, todėl jų rizikingumas yra vienas mažiausių. Tai akivaizdus įrodymas, kad „Metų automobilis“ skatina eismo saugumą ir naujų, saugesnių, technologijų atsiradimą Lietuvoje“, – jau įvykusioje konkurso pirmojoje spaudos konferencijoje akcentavo renginio generalinio rėmėjo – bendrovės „Lietuvos draudimas” valdybos narys, verslo ir rizikos departamento direktorius Šarūnas Nedzinskas.

Geriausius metų automobilius pirkti nusprendę žmonės ir šiemet galės mėgautis nuolaidomis, kurias taikys “Lietuvos draudimas” ir kiti pagrindiniai šio konkurso rėmėjai.

“Continental AG”, konkurse dalyvaujantiems automobiliams pateikusios vienodą “apavą” – puikias “Continental” padangas – atstovybės Baltijos šalyse vadovas Arūnas Kiaušas pastebėjo, jog kasmet “Metų automobilio” konkursams pateikiami vis modernesnių technologijų, galingesni ir greitesni automobiliai. Jų gerosioms savybėms atskleisti reikalingos ypatingai saugios ir techniškai tobulos žieminės padangos, kurių karkaso konstrukcija, gumos komponentai bei protektoriaus raštas yra ištobulinti glaudžiai bendradarbiaujant su automobilių gamintojais. Tai pelnė „Continental“ pasaulinį automobilių gamintojų bei vairuotojų pripažinimą.

Didelę įtaką bandant konkursui pateiktus automobilius turi ir į jų bakus pilami absoliučiai vienodi kokybiški degalai, kuriuos tradiciškai pateikia trečias pagal dydį Lietuvoje degalinių tinklas “VENTUS”. Kaip teigia degalinių tinklo generalinis direktorius Laimonas Lukočius, degalai su „Ventus“ daugiafunkciniais priedais mažina potencialios detonacijos laipsnį, sąlygoja greitesnį nuodegų ir dervų pašalinimą iš degimo kameros, kas lėtina variklio dėvėjimąsi ir didina galios rezervą, degalų cirkuliacijos sistemą padengia antikorozine plėvele; iš degalų sistemos šalina vandenį, kas ypač aktualu žiemą, mažina bendrąjį degalų sunaudojimą. Bešviniai degalai, siūlomi degalinių tinkle “VENTUS”, atitinka ES kokybės standartus, kurie apibrėžia mažesnį į aplinką išskiriamų benzeno, sieros ir aromatinių junginių kiekį, kas padeda labiau tausoti aplinką.

„Jei teigiam, kad lietuviui krepšinis yra antra religija, tai automobilizmą drįsčiau pavadinti pagrindiniu lietuvio hobiu – tiek daug mūsų šalyje neįsivaizduojančių savo gyvenimo be automobilio“ – sakė SEB VB lizingo generalinė direktorė Jūratė Nedzinskienė. “Dėl to ir pakeitėme nusistovėjusią tvarką ir šiais metais norime, kad puikiomis lizingo sąlygomis pasinaudotų visų konkurso dalyvių pirkėjai“, – akcentavo J. Nedzinskienė.

SEB VB lizingas užfiksavo 4,99% metines palūkanas litais ir jas taiko visiems klientams lizingo sutartis sudariusiems iki šių metų pabaigos. Informaciją galima rasti puslapyje www.elizingas.lt.

Finalinis šešetukas

Susumavus visų vertinimo komisijos narių simpatijų barometro parodymus, kaip ir prieš dešimtmetį, kai vyko pirmasis “Metų automobilio” konkursas, taip ir šiemet nuspręsta į konkurso finalą teikti ne penkis, o šešis automobilius.

Taigi, į konkurso “Metų automobilis’” finalinį šešetuką pateko šie automobiliai, kurie pateikiami abecėlės tvarka ir kiekvienas kurių turi visiškai vienodas galimybes iškovoti geidžiamiausiąją “Metų automobilio’” karūną.

Štai jie:

FORD S-MAX

HYUNDAI GRANDEUR

HONDA CIVIC

NISSAN NOTE

OPEL CORSA

TOYOTA YARIS

Tarp pretendentų į finalinį “Metų automobilio’” šešetuką vertinimo komisija paminėjo net keturiolika automobilių iš 24, pristatytų konkursui.

Tačiau įsiterpti į išganingąjį šešetuką “Alfa Romeo 159”, BMW X3, “Fiat Grande Punto”,”Huyndai Santa FE”, “Lexus GS450h”, “Peugeot 207”, “Suzuki SX4” ir “Toyota RAV4” pritrūko balsų.