Pasiūlyk savo automobilį
Pasiūlyk auto
Automobilio nuotraukos:


Iš aistros gimusi jėga – naujasis Audi TT Coupé

Iš aistros gimusi jėga – naujasis Audi TT Coupé

1998 metų rudenį pasirodęs kultinis automobilis „Audi TT“ kaip viesulas įsiveržė į sportinių automobilių rinką, paryškindamas šio ženklo bruožus. Dabar debiutuoja antroji šių sėkmingų automobilių karta. Naujasis „Audi TT Coupé“ yra dar dinamiškesnis už savo pirmtaką –dizainu, galia ir važiuokle.

Pati „Audi TT Coupé“ konstrukcija – tai stiliaus, stabilumo ir puikaus variklio derinys. Grėsmingos išvaizdos kėbulas ir žemas bei siauras stiklo kupolas kartu formuoja paprastų ir neįmantrių linijų skulptūrą. „Audi“ dizainerių komanda su meile perėmė ir išraiškingiau pabrėžė pirmtakų sukurtus pagrindinius vizualinius automobilio akcentus – apskritimus ir kupolus. Naujasis TT atrodo ilgesnis ir netgi žvelgiant į ramiai stovinį automobilį, nekyla abejonių dėl jo greičio. Prietaisų skydai akcentuoja dinamiško veržlumo įspūdį. Naujasis TT yra 137 mm ilgesnis už savo pirmtaką. Jo ilgis siekia 4 178 mm, o pločiu jis lenkia pirmtaką 78 mm. Dabar jo plotis 1 842 mm.

Audi sukurtą ir ASF Space Frame pagamintą kėbulą sudaro aliuminis ir plienas. Pirmą kartą šiame automobilyje derinamos dvi skirtingos medžiagos. 69 procentai viršutinio karkaso pagaminta iš aliuminio. Plieniniai komponentai sudaro likusius 31 procentą karkaso, jie išdėstyti galinėje dalyje, taip užtikrinant subalansuotą krūvio paskirstymą ašims. Siekiant padidinti prispaudimo jėgą, automobiliui pasiekus 120 km/val. greitį galinėje dalyje išlenda spoileris.

Kaip ir jo pirmtakas, naujasis „Audi TT“ iš pradžių siūlomas kaip 2+2 vietų kupė; vėliau planuojama išleisti atskirą modelį – dvivietį atvirą automobilį. 290 litrų talpos bagažinė uždaroma dideliu dangčiu ir yra lengvai pasiekiama. Jos talpą galima padidinti iki 700 litrų sulankstant galinių sėdynių atlošus. Sportinio tipo sėdynės turi puikias šonines atramas. Galima rinktis iš trijų skirtingų odos rūšių sėdynėms.
Salonas kurtas galvojant apie vairuotoją, jo dizainas itin ergonomiškas. Jame rasite įvairiai įkombinuotą klasikinį TT apskritimų motyvą, pvz., trijose centrinėse ventiliacijos angose.

Automobiliui varyti siūlomi du galingi benzininiai varikliai. 2,0 l keturių cilindrų TFSI blokas su turbokompresoriumi ir FSI tiesiogine degalų įpurškimo sistema, pasiekia 147 kW (200 AG) galią. Naudojantis šešių pavarų mechaninę greičių dėže, su šiuo varikliu TT 100 km/val. greitį pasiekia vos per 6,4 sekundės, o didžiausias jo greitis – 240 km/val. Išsiskiriantis unikalių variklio skambesių 3,2 litro V6 variklis pasiekia 184 kW (250 bhp) galią, nuo nulio iki 100 km/val. įsibėgėja per 5,7 sekundės, o maksimalus jo greitis 250 km/val. (valdomas elektroniniu būdu).

Abiem varikliams yra pritaikyta šešių pavarų mechaninė greičių dėžė. Klientui pageidaujant, juose galima įrengti dinamišką dvigubos sankabos pavarų dėžę „S tronic“. Kadangi keturių cilindrų variklis siūlomas su priekinių ratų pavara, V6 paskirsto jo galią abiem ašim, naudodamas nuolatinę keturių varomųjų ratų sistemą „quattro“ – ši išskirtinė technologija naudojama tik sportiniuose kupė automobiliuose.

Dinamiška „Audi“ pakaba buvo iš naujo sukurta ir priderinta modeliui „TT Coupé“. Viena jos ypatybių – savarankiška vairavimo elgsena iki kritinių valdymo ribų, jos svyruoja nuo neutralaus iki „lengvo kontroliuojamo praslydimo“. Sportinis pobūdis suteikia vairavimo malonumo, judrumo ir ypač puikias valdymo charakteristikas.

Vėžių platinimas, kai didesnių ratų dydžiai svyruoja nuo 16 iki 19 colių, ir esminiai elasto-kinematikos pakeitimai buvo svarbiausios projektuotojų darbo sritys. Nauja daugialypių jungčių galinė pakaba užtikrina optimalią važiavimo dinamiką, tinkamą sportiniams automobiliams.

Atskirai galima įsigyti itin modernią „Audi“ magnetinę amortizavimo sistemą. Šioje sistemoje, amortizatorių viduje esančioje alyvoje cirkuliuoja mažytės magnetinės dalelės. Įjungus įtampą, jos per milisekundes pakeičia amortizavimo charakteristikas. Ši pritaikoma sistema vienu metu užtikrina ir aukštą komforto lygį, ir deramą sportinę dinamiką, remiantis specialiu važiavimo scenarijumi ir vairuotojo pomėgiais.
Standartinės naujosios „Audi TT“ įrangos sąrašas apima automatinę oro kondicionavimo sistemą ir sportinį vairą plokščia apačia. Pastarasis ne tik yra visiškai pritaikytas sportiniam automobiliui, bet ir leidžia lengviau įlipti ir išlipti. Ventiliacijos grotelės, vairo stipinai ir daugelis valdiklių dailinti aliuminiu.

Papildomai klientai gali rinktis labai įvairių ir pačių moderniausių sprendimų, įskaitant adaptyvinę dinamišką posūkio žibintų sistemą ir „Audi“ automobilio statymo sistemą, kuri leidžia lengviau parkuoti automobilį.

Naujasis TT modelis žymi naujos kartos garso sistemų premjerą. Joje yra moderniausia garso priėmimo ir atgaminimo technologija bei intuityvus vartotojo atliekamas valdymas. Šešiais vadinamaisiais ekrano klavišais galima valdyti įvairias funkcijas, kurios priklauso nuo pasirinkto meniu. Standartiniame modelyje siūloma „Chorus“ radijo sistema su vieno kompaktinio disko grotuvu. Mobiliesiems telefonams siūloma „Bluetooth“ sąsaja. Telefono funkcijas galima valdyti per MMI, universalų vairą ar balsu valdomą modulį. Valdymo modulis, skirtas atskirai įsigyjamai navigacijos sistemai, svarbiausius bruožus perima iš pavyzdinės MMI sistemos, pažįstamos iš Audi A6, A8 ir Q7 modelių serijos.