Pasiūlyk savo automobilį
Pasiūlyk auto
Automobilio nuotraukos:


BMW 320si iškovojo pasaulio turistinių automobilių čempiono titulą 350Z ir toliau išlieka geriausias

BMW 320si iškovojo pasaulio turistinių automobilių čempiono titulą

 

Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) organizuojamame prestižiniame 2006 m. Pasaulio turistinių automobilių čempionate (WTCC), kuriame rungiasi serijinės gamybos modeliai, triumfavo BMW koncerno kūrinys – naujasis BMW 320si.

Tai, kad piloto Andy Priaulx vairuojamas BMW 320si tapo Pasaulio čempionu, o antrąją vietą galutinėje įskaitoje užėmė Jorg Muller, taip pat vairavęs BMW 320si, paaiškėjo po 10 varžybų etapų, vykusių dešimtyje šalių ir trijuose žemynuose. BMW koncernui tai buvo jau trečioji pergalė Pasaulio turistinių automobilių čempionate. Tarptautinė automobilių federacija pasaulio čempiono titulą BMW suteikė 1987 ir 2005 m.

Pasaulio turistinių automobilių čempionato nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėse lenktynėse, vykusiose Macou kanjone (Kinijoje) įrengtoje 6,1 km. ilgio trasoje. Čia BMW įtemptoje kovoje išplėšė pergalę iš iki tol lyderiavusios „Alfa Romeo“ komandos. Iki paskutinio turo net aštuoni ekipažai dar turėjo šansų tapti čempionais.

BMW 320si varžybose startavo su 30 kg papildomu balastu – taip pagal čempionato taisykles buvo siekiama neutralizuoti automobilio galinių varomų ratų privalumą prieš priekiniais ratais varomus automobilius.

Čempionate triumfavęs BMW 320si yra kiek patobulinta to paties pavadinimo serijinės gamybos automobilio versija. Pardavimams skirtame BMW 320si montuojamas 2 l keturių cilindrų variklis, „pasiskolintas“ iš BMW 3 serijos, jo maksimali galia siekia 173 AG. Šiame modelyje, kurio pasaulyje pagaminta tik 2,6 tūkst., yra įdiegta įvairių naujausių technologijų, skirtų sportiniam vairavimui.

Pasaulio turistinių automobilių čempionatas kartu su „Formulė 1“ varžybomis bei Pasaulio ralio čempionatu pasaulyje laikomos vienoms prestižiškiausių lenktynių, organizuojamų Tarptautinės automobilių federacijos. Čempionatą tiesiogiai transliavo Europos „Eurosport“ kanalas bei daugelis nacionalinių televizijų.

 

350Z ir toliau išlieka geriausias

 

 

Legendinio sportinio kupė Nissan 350Z prizų kolekciją papildė dar vienas apdovanojimas. Žurnalas „Japanese Performance Car“ Nissan 350Z modelį pavadino geriausiu 2007-ųjų metų japonišku sportiniu automobiliu.

Nissan 350Z modelis dar kartą įkinamai nugalėjo savo konkurentus Mitsubishi EVO IX, Subaru Impreza ir Mazda RX-8, pelnydamas ypatingą įvertinimą už savo stilingą išorę, aukštos kokybės įrangą ir smagų sportinį važiavimo būdą.

Pasakoja žurnalo „Japanese Performance Car“ redaktorius Krisas Rizas: „Nissan 350Z modelyje yra viskas, ko reikia sportiniam automobiliui. Tai iš tiesų tikras sportinis automobilis, išsiskiriantis galingu V6 varikliu, puikia dinamika bei jautriu vairu ir ausiai mielu variklio gausmu. Be to, sportiniam kupė Nissan būdinga žavi išorė, gausi įranga bei patrauklus kainos ir kokybės santykis. Tai geriausias pasaulyje sportinis automobilis kainos iki 30 000 svarų sterlingų klasėje.“

Šiais metais sportinis kupė Nissan buvo šiek tiek atnaujintas. Variklio galia išaugo iki 300 AG, priekinei ir galinei automobilio dalims suteiktas naujas pavidalas. Šiek tiek papildytas ir salonas: atsirado daugiau daiktadėžių, įmontuotas jautrus vairo stiprintuvas ir Bluetooth sistema. Į įrangos sąrašą įtraukta ir navigacinė sistema.