Pasiūlyk savo automobilį
Pasiūlyk auto
Automobilio nuotraukos:


„Ford Transit XXL“ – turbūt ilgiausias „Transit“ modelis pasaulyje

„Ford Transit XXL“ – turbūt ilgiausias „Transit“ modelis pasaulyje

Europos komercinių „Ford“ automobilių konstruktorių komanda yra įsikūrusi kompanijos Duntono techniniame centre, Jungtinėje Karalystėje. Minėdama „Ford Transit“ suteiktą 2007 metų Tarptautinio autofurgono vardą („International Van of the Year 2007“), komanda sukūrė neįprastą, iš kitų išsiskiriantį, unikalų „Transit XXL“ modelį.

„Transit XXL“ – tai prailgintas keleivinio automobilio „Transit Tourneo“ variantas, kuris galėtų būti pats ilgiausias „Ford Transit“ modelis pasaulyje!
Specialaus projekto modelyje „Transit XXL“, sukonstruotame ir pagamintame „Transit“ komandos Duntone, yra „Ford Transit“ modelio komponentų. Jo pagrindas – du kruopščiai sujungti trumpos važiuoklės bazės „Transit Tourneo“ modeliai, gaunant pagal užsakymą gaminamą limuziną, kuriame vairuotojas ir septyni keleiviai gali mėgautis aukščiausios klasės komfortu.
Kiekvienas keleivis gali mėgautis septyniais lygiais reguliuojamomis „Transit Captain\’s Seat“ sėdynėmis su odos apdaila, šildymu, juosmens reguliavimu ir ranktūriais. Kaip ir tikėtasi, palikta daug vietos kojoms ir pečiams!
Šis unikalus automobilis buvo sukurtas, norint pademonstruoti „Ford Transit“ universalumą ir galimybes. Jo ilgis – 7,4 m, važiuoklės bazė – 5,9 m. Palyginimui, standartinio „Tourneo“ ilgis tėra 4,9 m, o važiuoklės bazė – 2,9 m.
„Transit XXL“ taip pat turi 4 slankiojančias duris – po 2 kiekvienoje pusėje, o tamsinti visi automobilio stiklai tinkamai saugo keleivių anonimiškumą.
Kalbant apie 4 šonines „Transit XXL“ duris, reikia paminėti, kad šis automobilis yra su dešinėje pusėje įrengtu vairu. Šalyse, kuriose važinėjama dešine kelio puse, „Transit XXL“ vairuotojas gali sustoti kelkraštyje ir būti iš karto pasiruošęs padėti keleiviams įlipti arba išlipti – ilgų limuzinų vairuotojai tai labai vertina ir supranta.
Visas salono plotas yra dengtas kilimu, pagamintu iš standartinių „Tourneo“ medžiagų, o nuo grindų iki lubų kilimu dengta pertvara, esanti už galinės sėdynių poros, visiškai atskiria bagažo skyrių, į kurį galima patekti tik pro galines suveriamas dureles.
Dėl atskirai įrengtų ir iš keleivių salono valdomų priekinio ir užpakalinio oro kondicionavimo sistemų, keleivių komfortas dar labiau pagerėja, šis „Transit“ modelis suteikia galimybę keliauti tikrai vėsiai.

Komanda savo darbo dar nebaigė – ruošiasi įdiegti pilną automobilio pramogų sistemą su DVD grotuvu, žaidimų konsolėmis bei atskirais ekranais.

Savo širdimi vis tiek „Transit“…
„Transit XXL“ yra varomas standartinio „Ford“ 2,2 l variklio, 130 AG „Duratorq TDCi“ variklio. Siekiant pagerinti vidutinių režimų charakteristikas, ši modelis turi specialiai pritaikytą ir suderintą optimaliam perdavimui 5 pavarų greičių dėžę. Taip pat patobulinta stabdžių sistema naudoja automatiškai reguliuojamą stiprintuvą, turi priekinius ir galinius diskinius stabdžius.
„Transit XXL“ kėbulo konstrukcija buvo dar labiau sustiprinta grindų ir stogo srityse, užtikrinant saugumą ir atsparumą sukimui. Tuščio automobilio svoris – 2500 kg. Panaudojus priekiniais ratais varomą FT350 modelį, pakaba buvo sustiprinta, kad, užpildžius „Transit XXL“ keleiviais ir jų bagažu, galėtų atlaikyti pakrauto automobilio svorį – 3500 kg.

Baltos šerkšno spalvos „Transit XXL“ išlaiko daugelį savo standartinių savybių: turi palydovinės navigacijos sistemos „Bluetooth®“ sąsają, moderniausią „Ford“ garso įrangą, šildomą priekinį stiklą ir svarbiausia – atbulinio judėjimo jutiklius.

Neįprastų, unikalių ir jau legendomis tapusių automobilių gamyboje „Ford“ kompanija turi puikią patirtį – „Transit Supervan“ serija, „World Rally Transit“ modelis bei paskutinis „Transit Connect X-Press“, iš kurio, panaudojus „Focus RS“ agregatą, sukurtas ypač žavus automobilis. „Transit XXL“ nukreiptas kita linkme – kūrėjai norėjo pademonstruoti, kad patobulinus naująjį „Transit“, galima jį padaryti limuzinu. Vienas dalykas tikrai pasiektas – pamatę „Transit XXL“, visi nustemba!