Pasiūlyk savo automobilį
Pasiūlyk auto
Automobilio nuotraukos:


Automobilių supirkimas

Auto supirkimas 24/7 superkame automobilius visų markių

Automobiliu supirkimas

Automobilių supirkimas - Greitai ir brangiai superkame automobilius

Naujoji BMW 1 serija nedidelių automobilių segmentui įpūs naujovių

Naujoji BMW 1 serija nedidelių automobilių segmentui įpūs naujovių   Jau kovo mėn. pradžioje pasaulinėje rinkoje debiutuos ilgai lauktas naujasis 1 serijos BMW. Automobilis išsiskirs naujais varikliais, patobulintu kėbulu ir rafinuotai modifikuotu dizainu. Pirmą kartą vairuotojai galės išbandyti ir specialią 1 serijos BMW trijų durų versiją, pasižymėsiančią sportiškumu, elegancija bei judrumu. Anot BMW Group atstovės Lietuvoje UAB „Krasta Auto” direktoriaus Rimanto Kirklio, naujasis 1 serijos BMW išsaugojo savo charakterį ir tuo pačiu pasiūlė dar daugiau stilingumo, sportiškumo ir dinamikos. „BMW 1 serijos automobiliai pernai Lietuvoje tapo populiariausiais prestižinių mažų ir kompaktinių automobilių klasėje, užėmė net trečdalį šios klasės rinkos. Todėl […]

Ralyje nepadės net navigacija

UŽIMTI AUKŠTESNĘ VIETĄ PORTUGALIJOS RALYJE LIETUVIAMS SUTRUKDĖ NULŪŽĘS RATAS

 

Vakar Faro mieste pietų Portugalijoje pasibaigusiame 5 Pasaulio ralio čempionato (WRC) etape Vodafone Rally of Portugal  (kartu tai buvo ir antras Jaunimo čempionato (J-WRC) etapas) dalyvavęs lietuvių ekipažas – Vilius Rožukas su šturmanu Audriumi Šošu – buvo 34-as absoliučioje įskaitoje ir užėmė 8 vietą bei pelnė pirmąjį karjeroje J-WRC įskaitos tašką. Iškovoti aukštesnę vietą ralistams sutrukdė paskutinės dienos pradžioje ralio trasoje nulūžęs automobilio Suzuki Swift ratas.

Ralyje per 3 dienas 87 ekipažai turėjo įveikti beveik 358 km greičio ruožų siaurais, vingiuotais ir akmenuotais Pietų Portugalijos kalnų keliais. Greitai ir stabiliai važiavę vyrai antrą ralio dieną baigė 5-ti tarp jaunimo ekipažų ir 23-ti (iš 87) bendroje įskaitoje. 4 vietoje buvęs Jaan Molder (Suzuki Swift, Estija) pirmavo tik 20 s, o prieš  Andrea Cortinivis iš Italijos, vairuojantį Renault Clio Super 1600 jau buvo sukaupta solidi daugiau nei 3 minučių persvara. Sekmadienio užduotis buvo važiuoti nerizikuojant ir, pasitaikius progai, atakuoti Molderį. Tačiau 14 greičio ruože, užkliudžius uolos nuolaužą ant kelio, nulūžo priekinis dešinysis lietuvių automobilio ratas ir toliau važiuoti nebebuvo įmanoma. Vis dėlto solidus važiavimas pirmomis ralio dienomis davė rezultatų: prarastos tik 3 pozicijos. Po dviejų etapų vieną tašką turintis lietuvių ekipažas bendrojoje jaunimo čempionato įskaitoje užima 11-ąją vietą.
Kitas lietuvių ekipažas – Vytautas Baranauskas ir Marius Samuolis – startavo Ford Fiesta Spotrting Trophy įskaitoje (7 ekipažai, N3 grupės reikalavimus atitinkantis priekiniais ratais varomas Ford Fiesta automobilis, 2000 ccm variklio darbinis tūris). Šis ekipažas finišavo 3 vietoje Ford Fiesta ST ir 44 bendroje įskaitoje.

Kitas JWRC ir Ford Fiesta ST etapas įvyks gegužės 18-20 dienomis WRC Rally d‘Italia Sardinijos saloje (Italija).

Sudėtingesni algoritmai – spartesnė navigacijos sistema

 

„Siemens“ automobilių daugialypės terpės sistemų kūrimo padalinys „VDO Dayton“ sukūrė galingesnę kilnojamąją navigacijos sistemą PN 2050 su itin sparčiai kelionės maršrutą sudarančiais algoritmais.

Kilnojamosios navigacijos sistemos PN 2050 procesorius yra apie 30 proc. spartesnis, o globaliosios navigacijos sistemos (GPS) signalų imtuvas žymiai jautresnis, lyginant su ankstesnėmis sistemomis. Sudėtingesni algoritmai per kelias sekundes leidžia sudaryti optimalų maršrutą net keliose valstybėse. Vairuotojui nukrypus nuo planuoto maršruto, sistema iš karto pateikia alternatyvas, ir net pervažiavus ilgą tunelį akimirksniu susiranda GPS palydovus.

Skaitmeniniai vietovių žemėlapiai pateikiami 512 megabaitų SD kortelėje, talpinančioje visus Vokietijos kelius, arba 2 gigabaitų kortelėje, kurioje yra visos Europos kelių tinklas.

Naujosios sistemos įranga leidžia keisti pranešimų, garso ar kitus parametrus nestabdant maršruto paieškos. Be to, ja patogiau naudotis dėl didelio ekrano su šviesos jutikliais, kurie pagal aplinkos sąlygas pritaiko ekrano apšvietimą. Kaip ir daugelis diegiamų sistemų, naujoji įranga leidžia jungtis prie skaitmeninės radijo paslaugos TMC (Traffic Mesage Channel), todėl, parinkdama maršrutą, sistema gali automatiškai atsižvelgti į naujausius pranešimus apie eismo sąlygas.

Navigacijos sistema integruojama į automobilio elektros sistemą, todėl ji aktyvuojama vos užvedus automobilį. Sistemos pranešimų metu muzika automatiškai nutildoma, o integruoto MP3 grotuvo atkuriama muzika girdima per automobilio garsiakalbių sistemą.